Haberler & Fuarlar

TURKAR Dünyanın 4. Büyük Demiryolu Fuarı Eurasiarail'de

01.03.2014

HİSARLAR, 6- 8 Mart 2014 tarihlerinde dünyanın dördüncü büyük demiryolu fuarı, EurasiaRail Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarında, İstanbul Fuar Merkezi’nde hem demiryolları sektöründeki faaliyetleri ile hem de TURKAR 4x4 Arazi Aracı ile katılım gösterdi.

Bu yıl dördüncü kez düzenlenen fuarda Türkiye'nin ilk yerli 4x4 arazi aracı TURKAR ‘Demiryolu Hat Bakım Onarım Aracı’ EMERA meraklılarıyla buluştu.

Hisarlar Fuar standı ziyareti sırasında Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan da TURKAR’ın yeni aracını yakından inceleme fırsatı yakaladı. Hisarlar Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Türker, Elvan’a TURKAR’ın Demiryolu Hat Bakım Onarım Aracı EMERA hakkında detaylı bilgi verdi.

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Hasanbey gelişme sahası içerisinde Raylı Sistemler konusunda üretim için yeni üretim tesisi kurma kararı veren Hisarlar, Tülomsaş, Bombardier, GE gibi önemli müşterilere komponent üretimi yapmaktadır. Bombardier’ in sertifikalı tedarikçisi konumunda olan Hisarlar’ ın yaptığı ürünlerin birçoğu ise Alman Demiryolları (DB) tarafından onaylanmıştır.
 
Hisarlar CEO’su Zafer Türker fuar katılımıyla ilgili olarak şunları söyledi: "2013 yılında 287 firmanın katılım sağladığı fuarda EMERA ilk kez görücüye çıkmıştı. Bu yıl da 25 ülkeden 300 üzerinde firmanın katılım sağladığı fuarda TURKAR’ın üst yapılı aracı ‘Demiryolu Hat Bakım Onarım Aracı’ EMERA’yı hedef kitlesiyle buluşturduk. TURKAR 4x4’ün şasisi üzerinde geliştirilen EMERA 4x4 de, diğer modellerimiz gibi, her tür çetin arazi ve iklim koşullarında hizmet vermek üzere tasarlandı. EMERA 4x4 ile demiryolu onarım ekipleri, arıza ya da bakım ihtiyacı nasıl bir coğrafyada meydana gelirse gelsin, bölgeye güvenli bir şekilde ulaşabilirler. Özel aparatları sayesinde, çetin arazi koşullarında olduğu gibi, demiryolunda da atak ve güvenli bir sürüş olanağı sunan aracımızın, saatte 30-40 kilometre hızla geri gitme özelliği de bulunuyor. Vagonların fren sistemi için kullanılan özel hava sistemi ise gerek önden gerekse arkadan vagon çekmede büyük kolaylık sağlıyor. Ray üzerinde gidebilen 4x4 araç ihtiyaçlarını yurt dışından karşılayan kamu ve özel sektör kuruluşları, artık yerli bir ürünü de güvenilir bir iş ortağı olarak kullanabilecekler."