Haberler & Fuarlar

TURKAR Comvex Fuarında

31.10.2013

14- 17 Kasım 2013 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan COMVEX 4. TİCARİ ARAÇLAR, OTOBÜS VE YAN SANAYİ FUARI, otomotiv sektörünü buluşturuyor. Türkiye’ nin ilk 4x4 Arazi Aracı TURKAR’ da 4 farklı üst yapılı aracı ile fuarda yer alıyor.

2011 yılında 21 ülkeden 374 firmanın katılımı ile gerçekleşen fuar, 49 ülkeden, 33.937 profesyonel tarafından ziyaret edilmişti. 2023 yılında 75 milyar dolar ihracat hedefi olan Türkiye otomotiv sektörünün en önemli parçası olan ticari araç sektörü, Türkiye ve Dünya pazarında önemli avantajlara sahiptir:

- Yüksek üretim kapasitesine sahiptir.
- Hafif ticari araç üretiminde Avrupa birincisidir.
- Otobüs üretiminde Avrupa ikincisidir.
- Sektörün bilgi birikimi, tecrübesi, geniş ürün yelpazesi, ihracat potansiyeli ve Türkiye’nin coğrafi avantajları 200’ün üzeride yabancı yatırımcının ilgi odağı haline gelmiştir.
- Orta ve yüksek teknolojili üretimde Avrasya’nın üretim üssüdür.
- Büyük gelişim gösteren yan sanayi, yurtiçinde ana sanayinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra önemli ölçüde ihracat gerçekleştirmektedir.
- Türkiye’deki Ar-ge projelerinin büyük bir bölümü, otomotiv ve yan sanayi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Ülkemizin coğrafi yapısı ve iklim koşulları, özellikle kırsal alanda yaşayan insanlarımız ile bu alanda iş ve hizmet sunan kamu ve özel sektör çalışanlarının ulaşım ve iş yapabilme kabiliyetlerini önemli ölçüde kısıtlamaktadır.

Bu noktada, doğa ile boğuşabilecek daha kompakt, daha esnek ve daha güçlü araç ve gereçlerin tasarlanması ve üretilmesi büyük önem taşımaktadır. Ülkemiz ağır kış mevsimlerinde şehir merkezindeki asfalt fakat dar ve yokuşlu yollar dahil düz ovalar, dağlık kesimler, yaylalar, inişli çıkışlı araziler, karlı, çamurlu yollar ve kumlu satıhlardaki ulaşım sorunları güncelliğini arttırarak devam ettirmektedir. Bu tür zorlu ve çetin ortam ve iklim koşullarında ulaşımı mümkün kılabilecek türden kıvrak bir aracın tasarlanması ve üretilmesi HİSARLAR GRUP’un 20 yıllık hayali olmuştur. Bu hayal, HİSCAR Otomotiv Endüstrisi Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 2007 yılında kurulmasını takiben, TURKAR 4x4 Çok Fonksiyonlu Arazi Aracı’nın tasarlanması ve üretilmesi ile bugün gerçek olmuştur.

YOLUN BİTTİĞİ YERDE "DAHA KOMPAKT, DAHA GÜÇLÜ; ATAK ve ÇEVİK"

TURKAR 4X4 iş yapış maksadınıza özel üst yapı seçeneği, iş veya günlük kullanım esnekliği sağlayan hızlı ve alçak sürat modları, tam kontrolü amaçlayan ara şanzıman ve arka diferansiyel kilit sistemi sayesinde %70 tırmanma kabiliyeti ile konsept bir araçtır. İstenildiğinde 6 ya da 12 ileri vites ve kompakt boyutları sayesinde her zeminde üstünlük ve avantaj sunar. Direkt enjeksiyonlu, 2300 cc, 4x4, 116 beygir gücünde yakıt tasarruflu motoru ile keyifli sürüş imkanı sağlar. Motordan tahrikli elektrik, hidrolik ve basınçlı hava giriş çıkışları en önemli özelliklerinden olup, isteğe bağlı 50-60 km/s geri ilerleme hızına ulaşabilir. Vagon çekici modellerde ise vagon fren sistemi için özel hava düzeneği bulunur.

Mekanik süspansiyonlu ve ayarlanabilir konforlu koltuklar, çevreci Euro4 motor ve  seri sürüş konforu ve rahatlığı TURKAR 4x4 Çok Fonksiyonlu Arazi Araçlarında öne çıkan ve büyük önem taşıyan özellikleridir.

14 - 17 Kasım 2013 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde LOGIST EURASIA 2013, 6. Lojistik Endüstrisi, Taşımacılık, Yükleme, Boşaltma, İstifleme, Depolama Araç, Donanım, Sistem ve Teknolojileri Fuarı ile eş zamanlı gerçekleşecek olan COMVEX 4. Ticari Araçlar Otobüs ve Yan Sanayi Fuarı’na sizleri de bekliyoruz.