Haberler & Fuarlar

TURKAR Üniversiteli Oldu

29.06.2013

Zorlu arazi koşullarının vazgeçilmez taşıtı olacak olan TURKAR 4X4’ün Devlet Malzeme Ofisi (DMO) üzerinden ilk satışı Düzce Üniversitesi’ne gerçekleştirildi.

Özgün tasarımla HİSARLAR GRUP tarafından üretilen TURKAR 4x4, kamu sektöründe kullanılmaya başlandı.

Devletin merkezi satın alma kuruluşu olarak, on bini aşkın malzeme türü ile yurt genelinde faaliyetlerini sürdüren DMO ürün yelpazesi içerisinde yer alan Türkiye’ nin ilk ve tek 4x4 Arazi Aracı TURKAR, devlet kurumları tarafından da talep görürken, bu kanal ile ilk satışını Düzce Üniversitesine gerçekleştirdi.

Düzce Üniversitesi için üretilen TURKAR 4x4 Arazi Aracı Kar Küreme ve Tuz Serpme üst yapılı olarak üretildi. 12 Volt DC elektrikli hidrolik sistemi ile çalışan kar bıçağı ünitesi 15 saniyede araca takılıp çıkartılabilmektedir. 1.2 metreküplük tuz tankı polimer esaslı plastik malzemeden üretilmiş olup, 0,5 – 12 metre tuz serpme genişliğine sahiptir. Gerek kar bıçağı ve gerekse tuz serpme mekanizmaları aracın torpidosu üzerinde bulunan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Devlet Malzeme Ofisi aracılığı ile ilk satışı yapılan TURKAR 4x4 Kar Küreme ve Tuz Serpme Aracı, Düzce Üniversitesi ilgililerine fabrikada yapılan törenle teslim edildi.
Ülkemiz sanayisinin %100 Türk markası altında yerli olarak gerçekleştirildiği bu ürün bizleri gururlandırmıştır.